Elektromobilność na dwóch kółkach - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Elektromobilność na dwóch kółkach

  Przemysław Kędzior, 21.06.2022 r. godz. 15:25

  Wspieranie czystego transportu to nie tylko dotacje do zakupu aut elektrycznych czy niskoemisyjnych autobusów. Na śmiały krok zdecydowała się Gdynia, która dołoży swoim mieszkańcom do kupna elektrycznych rowerów.

  Zielona mobilność czy alternatywy transport to nie tylko promocyjne hasła. To konkretne działania, które mają ułatwić mieszkańcom zmianę sposobu poruszania się po miastach, odkorkować ulice i sprawić, że przemieszczanie się nie będzie tak uciążliwe dla środowiska. Na pionierskie posunięcie na skalę Polski zdecydowała się Gdynia, gdzie będzie można dostać dofinansowanie do zakupu elektrycznego roweru.

  „Dotacja do zakupu roweru elektrycznego jest kolejną usługą kierowana do osób zamieszkałych na terenie Gdyni, która ma zmienić ich nawyki transportowe. Chcemy, aby mieszkańcy mniej podróżowali samochodami, a więcej korzystali z alternatywnych sposobów przemieszczania się” – tłumaczy Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

  Wsparcie może sięgnąć 50% kosztów, nie więcej jednak niż 2,5 tys. zł. Nabór wniosków ruszył 10 czerwca o północy, a pomysł spotkał się z ogromnym zainteresowaniem.

  „Spodziewaliśmy się zainteresowania ze strony mieszkańców, ale mimo to przerosło ono nasze oczekiwania. W nocy dodatkowo miały miejsce trudności serwisu ministerialnego ePuap, który pozwala na składanie dokumentów w formie elektronicznej. Pomimo tych problemów, tylko do godziny 11.00 mieszkańcy złożyli około 600 wniosków” – komentował 10 czerwca wiceprezydent Łucyk.

  Wnioski są cały czas przyjmowane. Rozpatrywane będą w kolejności wypływu. Po pozytywnej weryfikacji wypłacone zostanie wsparcie.

  Rower elektryczny wyposażony jest w elektryczny silnik, który uruchamia się w czasie pedałowania. Jest formą wspomagania, dzięki czemu nie trzeba wkładać wielkiej siły, żeby jednoślad wprawiać w ruch i osiągać wyższą prędkość. Dzięki temu jedzie się lżej, co przydaje się m.in. podczas podjazdów. Silnik zasilany jest akumulatorem. W zależności od modelu, pojemności czy poziomu wspomagania, na w pełni naładowanym akumulatorze można przejechać nawet ponad 100 km. Dla zasięgu znaczenie ma również nasza waga, opór wiatru, nawierzchnia po której się poruszamy czy typ opon, w które wyposażony jest rower. Jeżeli akumulator się wyczerpie i silnik przestanie działać, da się normalnie kontynuować podróż. Wtedy po prostu nie korzystamy ze wspomagania.

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga