Electrum buduje dla Grupy Lewandpol pierwszą w Polsce elektrownię hybrydową typu słońce-wiatr - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Electrum buduje dla Grupy Lewandpol pierwszą w Polsce elektrownię hybrydową typu słońce-wiatr

  Paulina Molenda na podstawie otrzymanej informacji prasowej, 09.02.2023 r. godz. 15:15

  Hybrydowa elektrownia solarno-wiatrowa o ogólnej mocy przyłączeniowej 205 MW należąca do Grupy Lewandpol to najnowszy projekt realizowany przez polską grupę inżynieryjno-technologiczną Electrum. Wynagrodzenie z tytułu prac realizowanych przez Electrum wyniesie ok. 500 mln zł, a prace są prowadzone na terenie pokopalnianym w gminie Kleczew w województwie wielkopolskim. Oprócz farmy fotowoltaicznej i wiatrowej inwestycja docelowo obejmie także magazyn energii.

  OZE  

  Zakres zadań, za które odpowiedzialna będzie pochodząca z Białegostoku grupa Electrum, obejmuje prace projektowe, budowlane, instalację i montaż systemów. W realizację farmy Kleczew Solar & Wind zaangażowane są trzy spółki grupy: Electrum Concreo, Electrum Solutions oraz Electrum Ventures. Kluczowymi dostawcami będą Jinko Solar, Huawei, Budmat oraz Tele-Fonika Kable. Ten niezwykły projekt został przygotowany przez spółkę E&G z Grupy Lewandpol jako inwestora oraz Ergy jako asset managera.

  „To dla nas strategiczny projekt i krok w kierunku dekarbonizacji polskiej gospodarki. Wraz z zespołem Ergy zwracaliśmy szczególną uwagę na wybór najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz udział doświadczonych polskich przedsiębiorstw w łańcuchu dostaw. Dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z Electrum jako generalnym wykonawcą oraz zaangażowanie Jinko Solar, Huawei, Budmat i Tele-Fonika Kable jako istotnych dostawców+” – powiedział Andrzej Lewandowski, Prezes Zarządu Lewandpol Holding.

  „Realizacja tak dużego i innowacyjnego projektu wymaga współpracy wszystkich interesariuszy – banków, niezależnych doradców, wykonawców, dostawców technologii, administracji publicznej i właścicieli gruntów. Jako podmiot zarządzający inwestycją Kleczew Solar & Wind, mamy przyjemność współpracować ze wszystkimi interesariuszami i dbać o możliwie efektywną realizację projektu” – zauważa Marcin Kuprel, Prezes Zarządu Ergy.

  Realizacja tak złożonego projektu przez generalnego wykonawcę zapewnia inwestorowi szereg korzyści. Nie ma on bowiem do czynienia z rozdrobnieniem powierzonych zadań
  na poszczególnych etapach inwestycji na mniejszych podwykonawców. Wszelkie uwagi kieruje do jednego podmiotu, który ponosi odpowiedzialność za harmonogram i jakość prac określonych w umowie GW.

  „Jesteśmy pierwszym polskim wykonawcą tego typu hybrydowej elektrowni OZE. Projekt wpisuje się w naszą filozofię przecierania szlaków oraz dostarczania rozwiązań, które mogą zrewolucjonizować zielony system energetyczny i przyśpieszyć transformację energetyczną” – mówi Tomasz Taff, Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu Electrum Concreo.

  Nowa instalacja umożliwi dywersyfikację źródeł energii poprzez uzupełnienie energii solarnej energią wiatrową i odwrotnie – w zależności od lokalnych warunków pogodowych” – podsumowuje Tomasz Taff.

  „To duża realizacja – nie tylko dla nas jako grupy, ale także jedna z największych tego typu w Polsce – ocenia Kamil Kozicki, Project Manager z Electrum Concreo.

  „W projekcie chcemy zastosować nasze unikalne rozwiązanie, jakim jest system regulacji mocy czynnej i biernej współpracujący z różnymi typami jednostek wytwórczych regulator Renedium. Ułatwi on kontrolę produkcji energii w jednym miejscu, niezależnie od typu źródeł, mocy, lokalizacji i stopnia złożoności, co przy elektrowniach hybrydowych ma niebagatelne znaczenie” – dodaje Kamil Kozicki.

  W pierwszym etapie inwestycji elektrownia fotowoltaiczna będzie wyposażona w 710 falowników łańcuchowych Huawei, 23 stacje transformatorowe Huawei oraz ponad 345 000 modułów fotowoltaicznych n-type dostarczonych przez Jinko Solar. W projekcie zastosowano m.in. system regulacji mocy czynnej i biernej, a także falowniki Huawei umożliwiające inteligentne zarządzanie elektrownią fotowoltaiczną poprzez zbieranie i analizę danych z każdego łańcucha. Równolegle do budowy farmy fotowoltaicznej zaplanowane jest jeszcze dodanie turbin wiatrowych, a w przyszłości – bateryjnego magazynu energii elektrycznej. Ponadto, Grupa Electrum buduje GPO Sławoszewek oraz ponad 7-kilometrową linię wysokiego napięcia łączącą instalację z GPZ Pątnów.

  Zakończenie pierwszego etapu inwestycji, czyli budowa farmy solarnej, zaplanowane jest w II połowie 2023 roku. Z kolei farma wiatrowa ma powstać w 2024 roku. Budowa magazynu energii planowana jest na dalszym etapie projektu.

   

  #OZE

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga