Duże zainteresowanie programem Mój Prąd 3.0 - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Duże zainteresowanie programem Mój Prąd 3.0

  Artur Pokorski, 25.08.2021 r. godz. 12:16

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaledwie kilka tygodni temu uruchomił trzecią edycję programu Mój Prąd, a już wpłynęła grubo ponad połowa wniosków, które będą mogły być sfinansowane. Osoby chcące skorzystać z dofinansowania  muszą się więc spieszyć.

  Mój Prąd 3.0 wyczekiwany był od grudnia ubiegłego roku, a wystartował 1 lipca 2021 r. Wsparcie dedykowane jest właścicielom budynków oddanych już do użytku, którzy chcą zamontować mikroinstalacje fotowoltaiczne od 2 do 10 kW. Muszą też mieć zawartą umowę kompleksową, czyli dla prosumentów.

  Każdy z wnioskodawców może otrzymać maksymalnie 3 tys. zł, ale nie więcej niż 50 proc. kosztów kwalifikowanych. Łączny budżet programu wynosi 524 mln zł. Oznacza to, że pieniądze trafią do ponad 170 tys. ubiegających się o wsparcie. Trzeba się jednak spieszyć, bo w zaledwie sześć tygodni wpłynęło już ponad 101 tys. podań, dowiedział się w biurze prasowym NFOŚiGW portal WysokieNapiecie.pl. Dodatkowo, w ramach tego budżetu będą przydzielane dotacje projektom, które zostały uruchomione w pierwszej połowie br., przed ogłoszeniem 3 edycji Programu „Mój prąd”.

  Urząd podał też, że dziennie wpływa od 2,5 do 3 tys. wniosków, a więc jeśli tempo się utrzyma, to program zostanie zamknięty najpóźniej w drugiej połowie września.

  Co trzeba zrobić, żeby złożyć dokumenty? Ta edycja jest wyjątkowa pod tym względem, ponieważ wnioski można składać tylko on-line, przez Generator Wniosków o Dofinansowanie, a te w wersji papierowej są automatycznie odrzucane. Trzeba więc założyć konto na GWD, ale żeby to zrobić trzeba mieć profil zaufany lub e-dowód. Szczegółowa instrukcja jak to zrobić znajduje się na stronie NFOŚiGW.

  Sposób składania dokumentów nie jest jedyną nowością w Mój Prąd 3.0. Kolejnym novum są tabliczki informacyjne. Program dotowany jest z funduszy unijnych i informacja o tym musi zawisnąć w sąsiedztwie dokonanej inwestycji, np. na budynku albo ogrodzeniu. Taka tabliczka powinna być wykonana z trwałego materiału, takiego jak drewno, metal czy tworzywo sztuczne.

  Ci którzy nie załapali się do programu Mój Prąd 2.0, mogą ubiegać się o dotację w ramach nowej edycji. Nie otrzymają jednak 5 tys. zł, ale 3 tys. zł – tak jak każdy wnioskodawca trzeciej rundy dofinansowań.

  Do tej pory panele PV na swoich budynkach zamontowało już ponad 600 tys. Polaków.

  Ważna informacja jest taka, że wnioski pomagają wypełniać eksperci z firm montujących instalacje fotowoltaiczne. Pomagają one również w ewentualnym pozyskaniu kredytu.
  Wykonawców z dobrymi i bardzo dobrymi opiniami od swoich klientów można znaleźć na naszym portalu w zakładce: https://top-oze.pl/znajdz-wykonawce .

   

  Zdjęcie: pixabay.com

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga