Dopłata nie tylko do węgla! - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Dopłata nie tylko do węgla!

  Patrycja Suder, 06.09.2022 r. godz. 16:20

  Dofinansowanie w postaci dodatku węglowego wywołało skrajne emocje dzieląc społeczeństwo z uwagi na pewną dyskryminację jednostek wykorzystujących inne źródła ciepła. Rząd postanowił nadrobić zaległości. 

  OZE  

  Przyjęta 2 września 2022 r. ustawa o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw zakłada dodatki finansowe dla kolejnych źródeł ciepła. Dopłaty przewidziane są dla urządzeń opartych o biomasę, skroplony gaz LPG oraz olej opałowy. Ponadto uchwalony dokument uściśla warunki otrzymania dodatku węglowego. Zgodnie z nowymi zasadami jedna wypłata przysługuje na jedno gospodarstwo.

   

  Dla kogo dodatek?

  Na jednorazowy dodatek mogą liczyć gospodarstwa domowe, których głównym źródłem ciepła jest kocioł, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, piecokuchnia, trzon kuchenny lub piec kaflowy na biomasę, czyli pellet drzewny, drewno kawałkowe, brykiet drzewny, słoma, czy zboża. W ramach uprawnionych do dopłat znajdują się również obiekty ogrzewane poprzez kocioł olejowy oraz gazowy zasilany skroplonym gazem LPG. Kluczowym warunkiem otrzymania dodatku jest potwierdzenie wpisu lub zgłoszenia źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków.

  Wysokość dopłat uzależniona jest od źródła ciepła. Odbiorcy grzejący kotłem na paliwo stałe zasilanym przez rożnego rodzaju biomasę mogą liczyć na dodatek w wysokości 3 tys. zł. W przypadku kotła na paliwo stałe, kominka, kozy, piecokuchni ogrzewacza powietrza, trzonu kuchennego, a także pieca kaflowego na drewno kawałkowe można spodziewać się 1 tys. zł. Natomiast 500 zł przysługuje w przypadku ogrzewania kotłem gazowym na skroplony gaz LPG, zaś 2 tys. zł przy kotle olejowym.

  Jak informuje Minister Klimatu i Środowiska, Anna Moskwa – „Ustawa o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw wprowadza kompleksowe i najszersze rozwiązania wspierające mieszkańców domów i bloków oraz podmioty realizujące ważne zadania społeczne – m.in. szpitale, domy dziecka, organizacje, szkoły pozarządowe, noclegownie, OSP, warsztaty terapii zajęciowej i wiele innych”.

  Ostateczny termin zakończenia składania wniosków zarówno dla dodatku węglowego, jak i pozostałych uwzględnianych źródeł przypada na 30 listopada 2022 r. Dokumenty należy składać do urzędu gminy. Zgodnie z informacjami podanymi przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska rozpatrzone będą do miesiąca.

   

  #ciepło#ogrzewanie #dodatek #Polska #dopłata #węgiel #dofinansowanie #dotacje

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga