Brytyjski startup buduje innowacyjne magazyny energii oparte na skraplanym powietrzu - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  Brytyjski startup buduje innowacyjne magazyny energii oparte na skraplanym powietrzu

  Patrycja Suder, 14.09.2022 r. godz. 15:45

  W świetle postępującego na całym świecie kryzysu energetycznego każda kWh energii jest dziś na wagę złota. W konsekwencji tego magazyny energii stały się kluczowym elementem bezpieczeństwa energetycznego państw, czego przykładem jest Wielka Brytania.

  wodór

  Potrzeba rozwoju i upowszechnienia tej technologii gwałtownie zmobilizowała do wdrażania zarówno znanych, jak i nowych innowacyjnych rozwiązań gromadzenia energii. Technologia magazynowania pozwala przechowywać energię, przesuwając jej zużycie w czasie. Rozwiązanie pozwala zatem na wykorzystanie zgromadzonej energii w dowolnym czasie, zwiększając niezależność od publicznych sieci. Ponadto zazwyczaj zintegrowane z urządzeniem generującym prąd z odnawialnych źródeł energii pozwala na zwiększenie stopnia autokonsumpcji z instalacji oraz zazielenienie obiektu.

  Magazyny energii stanowią rozwiązanie wspierające rozwój technologii OZE. Ponadto stabilizują sieć energetyczną i chronią przed bolesnymi skutkami blockoutów, czyli nagłymi przerwami w dostawie prądu. Liczne zalety akumulatorów są nieocenione w obliczu niepewnej sytuacji na rynku energii. W wyniku tego coraz więcej krajów decyduje się na budowę magazynów opartych na wszelakich rozwiązaniach. Już wkrótce nowatorskim systemem magazynowania energii będzie mogła pochwalić się Wielka Brytania. Pochodzący z wyspy startup Highview Power pracuje nad budową innowacyjnego magazynu bazującego na metodzie gromadzenia energii przy użyciu skroplonego powietrza.

  System wykorzystuje nadwyżki energii pochodzącej z sieci przesyłowej. Przy jej zastosowaniu schłodzone do temperatury -196° C powietrze zostaje sprężone do płynnej postaci. W takiej formie płyn magazynowany jest w ogromnych zbiornikach. Chcąc odebrać energię, zgromadzone ciekłe powietrze jest przepompowywane i ogrzewane do momentu odzyskania postaci gazowej. Podczas procesu rozprężania napędza ono turbiny, które uwalniają zmagazynowaną energię elektryczną.

  Prezentowana przez brytyjski strartup technologia według ich dyrektora generalnego, Ruperta Pearce może funkcjonować przez dziesięciolecia, znacznie przewyższając okres żywotności znanych baterii litowo-jonowych. Zasadniczą wadą jest jednak wysoki koszt rozwiązania. Przedsiębiorstwo przewiduje jednak powodzenie technologii, które warunkuje rosnąca cena energii z kopalnych surowców. Firma planuje zwiększenie skali swojej działalności, a pierwszym krokiem ma być budowa projektu o mocy 50 MW, której rozpoczęcie przewiduje jeszcze w tym roku.

   

  #magazynenergii #energetyka #energia #oze #WielkaBrytania #technologie #innowacje

  Udostępnij w mediach społecznościowych:

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga