700 mln zł dla przedsiębiorców w ramach Nowej Energii. - Branża OZE w Polsce | Top-Oze
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje z rynku OZE oraz prezent!
Partnerzy
x

  700 mln zł dla przedsiębiorców w ramach Nowej Energii.

  Artur Pokorski, 11.082021 r. godz. 17:15

  Od czwartku (05.08 2021 r.) przedsiębiorcy mogą składać wnioski w ramach III naboru programu Nowa Energia. Projekt dotyczy czterech obszarów: inteligentne miasta energii, wielopaliwowe bloki z magazynami ciepła lub chłodu, stabilne bez emisyjne źródła energii oraz samowystarczalne klastry energetyczne.

  Budżet III naboru opiewa na kwotę 700 mln zł. Na obszar stabilnych bez emisyjnych źródeł energii przeznaczonych jest 250 mln zł, a na pozostałe obszary po 150 mln zł. „Dofinansowanie z NFOŚiGW może być udzielone w formie pożyczki na warunkach preferencyjnych lub rynkowych. We wszystkich czterech obszarach nabór skierowany jest do przedsiębiorców” – czytamy w komunikacie.
  Nowa Energia jest priorytetowym programem NFOŚiGW, a jego celem jest podniesienie poziomu innowacyjności polskiej gospodarki poprzez wspieranie projektów w zakresie nowoczesnych technologii energetycznych. Fundusze przeznaczone na projekt mają ułatwić rozwój bezemisyjnej energetyki oraz bezemisyjnego przemysłu. Poza tym, celem jest także tworzenie koncepcji systemowych, pozwalającym uzyskiwać maksymalną efektywność wytwarzania, zagospodarowania i wykorzystania energii.
  „Zgodnie z założeniami programu wnioskujący przedsiębiorcy mogą uzyskać pożyczkę do 85 proc. kosztów kwalifikowanych projektu z możliwością premii innowacyjnej do 20 proc. kapitału wypłaconej pożyczki po uzyskaniu efektu rzeczowego, jednak nie więcej niż 10 mln zł. Jeżeli na etapie realizacji konieczne będzie przeprowadzenie dodatkowych prac B+R, beneficjent będzie się mógł ubiegać o dodatkową dotację” – podaje NFOŚiGW.

  Cztery obszary realizowane w III naborze

  Inteligentne miasta energii – ten obszar tematyczny skupia się na innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych, dzięki którym możliwe będzie optymalne wykorzystanie energii, zwiększających odporność miast na negatywne zjawiska związane ze zmianami klimatu. Mowa także o zmniejszaniu emisji pochodzącej z transportu oraz rozwijanie obszarów zieleni.
  Wielopaliwowe bloki z magazynami ciepła lub chłodu – ten obszar skoncentrowany jest na magazynowaniu energii cieplnej i/lub chłodu dla jednostek wytwórczych funkcjonujących w oparciu o źródła z udziałem OZE.
  Stabilne bezemisyjne źródła energii – pieniądze przeznaczone na ten obszar zostaną wydane na wdrożenie technologii takich jak produkcja biometanu przy jednoczesnym zagospodarowaniu odpadowego CO2 czy energetycznego wykorzystania biomasy i odpadów.
  Samowystarczalne klastry energetyczne – tutaj projekty realizowane będą z myślą o wdrażaniu technologii m.in. inteligentnych systemów zarządzania rozproszonymi źródłami energii, mikrogeneracjami magazynów energii, ale też systemów łączących wytwarzanie energii z jej lokalnym wykorzystaniem.

  Projekty „wodorowe” po preselekcji

  Poza wymienionymi obszarami na program Nowa Energia składają się jeszcze dwie dziedziny. „To Plusenergetyczne budynki (nabór do 15 września) oraz Produkcja, transport, magazynowanie i wykorzystanie wodoru. W tym przypadku nastąpił już pierwszy etap selekcji projektów na podstawie przedstawionych fiszek projektowych” – czytamy. Do kolejnego etapu eksperci zakwalifikowali sześć projektów na łączną wartość 395 mln zł.

  Udostępnij w mediach społecznościowych:
  Polecamy także

  © Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą lub podaniem nazwy wydawcy Marketing Relacji Sp. z o.o.

   Formularz zapytań - w czym możemy pomóc?

   Nasze usługi marketingoweUsługi najlepszych Wykonawców OZE

   ReklamaArtykułLinkowanieWsparcie sprzedażyObsługa KlientaInne usługi

   Jesteś zainteresowany instalacją OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, magazyn energii lub inna usługa)? Kliknij w ten baner.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Jesteś zainteresowany usługami marketingowymi? Kliknij w ten baner.

   Instalacja fotowoltaikiInstalacja pompy ciepłaMagazyn energiiWymiana piecaTermomodernizacjaInne usługi OZE

   Wybierając Wykonawcę, kieruję się w pierwszej kolejności:
   Wysoką jakościąGwarancjąCzasem realizacjiCenąInne

   Rodzaj użytkownika:
   Osoba indywidualnaFirmaRolnikSpółdzielnia

   Kiedy planujesz instalację?
   TerazDo 3 miesięcyDo 6 miesięcyDo 12 miesięcy

   W celu umówienia spotkania wypełnij poniższy formularz. Doradca wybranej dla Ciebie najlepszej firmy skontaktuje się z Tobą możliwie szybko.


   *Pola obowiązkowe
   **Pole obowiązkowe przy wysyłaniu zapytania przez firmę

   Administratorem Twoich danych osobowych pozostawionych na portalu jest właściciel portalu TOP-OZE.pl Spółka Marketing Relacji Sp. z o.o. w Warszawie, ul. Mangalia 4/206. Podane przez Ciebie dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie.

   Chcesz być częścią TOP-OZE? Dołącz do nas!

   TOP-OZE.pl - o Nas
   Portal z aktualnymi informacjami z rynku OZE, a w szczególności: fotowoltaika, wymiana pieców i instalacja pomp ciepła.
   Informacja o polecanych: Wykonawcach, Producentach OZE
    
   Informacje o programach, dofinansowaniach dla osób zainteresowanych systemem fotowoltaicznym i pompami ciepła
   Pomożemy znaleźć dobrych Pracowników i Pracodawców
   Kontakt

   Marketing Relacji Sp. z o.o.
   ul. Mangalia 4, lok. 206
   02-758 Warszawa
   NIP 9512275561

   Copyright © 2021 TOP-OZE.pl  •  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Polityka prywatności  •  Regulamin

   Realizacja: Bazinga