SolarEdge, światowy lider w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych, ogłasza ważny kamień milowy w rozwoju polskiej fotowoltaiki. Firma zainstalowała właśnie swoją stutysięczną instalację domową w Polsce. To nie tylko symbol rosnącego zaufania polskich rodzin do technologii SolarEdge, ale także dowód na to, że energia słoneczna na dobre zagościła w naszych domach.
Zmiany klimatyczne i rosnąca świadomość ekologiczna Polaków sprawiają, że rozwiązania fotowoltaiczne zyskują na popularności. Każdego roku coraz więcej osób wybiera odnawialne źródła energii, a technologia SolarEdge, dzięki zaawansowanym funkcjom bezpieczeństwa i optymalizatorom mocy, zyskuje uznanie jako rozwiązanie przyszłości.
„Sto tysięcy domów, sto tysięcy unikalnych historii z SolarEdge! Jesteśmy dumni, że 100 000 rodzin w Polsce zdecydowało się powierzyć nam swoje potrzeby energetyczne. To ogromna odpowiedzialność, ale też motywacja do dalszej pracy. Z każdym kolejnym projektem udowadniamy, że nasze technologie nie tylko pomagają obniżyć rachunki za prąd, ale także zwiększają niezależność energetyczną Polaków. Wierzymy, że przyszłość energetyki to inteligentne zarządzanie energią, które już dziś dostarczamy Polakom dzięki naszym innowacyjnym systemom PV. Szczególne miejsce w tej wizji zajmują rozwiązania magazynowania energii, które oferujemy zarówno dla domów, jak i biznesu. A to dopiero początek” – mówi Michał Marona, Country Manager SolarEdge Poland.
Przykład z życia – Zbigniew i Barbara Szafrańscy
Przykładem polskiej rodziny, która skorzystała z technologii SolarEdge są Zbigniew i Barbara Szafrańscy z Orchowa. W ich przypadku decyzja o inwestycji w fotowoltaikę była związana nie tylko z chęcią obniżenia rachunków za prąd, ale także z troską o zdrowie i ekologię.
Rodzina Szafrańskich zainstalowała system fotowoltaiczny o mocy 9,84 kW z falownikiem SolarEdge Home Hub RWB, dwoma magazynami energii SolarEdge Home oraz zasilaniem awaryjnym SolarEdge Home. Ich instalacja, ukończona we wrześniu 2023 r., wykazuje imponujące wyniki – w zimowych miesiącach rodzina osiągnęła aż 91% autokonsumpcji energii, co pozwala na znaczne ograniczenie zakupów prądu z sieci.
„Jesteśmy mile zaskoczeni wynikami naszej instalacji fotowoltaicznej. Nasze rachunki za prąd spadły o ponad połowę, a dzięki programowi „Mój Prąd” mogliśmy skorzystać z pełnego dofinansowania, co obniżyło koszty inwestycji o 54 000 zł. Prognozy pokazują, że cała instalacja zwróci się po sześciu latach, co jest dla nas bardzo dobrą wiadomością” – mówi Barbara Szafrańska.
Szacowana roczna produkcja energii przez tę instalację wynosi około 11 MWh, co nie tylko pokrywa całkowite zapotrzebowanie rodziny na energię elektryczną, ale także przyczynia się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o około 7 535 kg rocznie. To równowartość posadzenia około 357 drzew.
„Instalacja systemu u Państwa Szafrańskich przebiegła bardzo sprawnie i szybko. Zdecydowaliśmy się polecić technologię SolarEdge ze względu na zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, na których szczególnie zależało inwestorowi. Inwestorzy nie tylko zyskują oszczędności, ale także cieszą się bezpieczniejszym i wydajniejszym systemem, który w pełni wykorzystuje potencjał energii słonecznej” – komentuje Maciej Majewski z firmy Maćko Instalacje, instalatora odpowiedzialnego za wdrożenie wspomnianego systemu PV.
#OZE #Fotowoltaika #PV
© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą lub podaniem nazwy wydawcy Marketing Relacji Sp. z o.o.